Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Dopolední maraton

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

Požár zasáhl sklepní prostory rodinného domu v Kroměříži

25.03.2020

O požáru bytu, ke kterému došlo v Kroměříži z v noci z pondělku na úterý jsme na radiu Kroměříž už informovali (https://www.radiokromeriz.cz/novinky6901_pri-nocnim-pozaru-zemrel-v-kromerizi-clovek.html). Úterní den však zaměstnal hasiče ze stanice Kroměříž opakovaně. Druhý úterní výjezd naštěstí již nepřinesl tragický konec. Hasiči byli vysláni na ulici Stoličkova, kde se mělo podle oznamovatele kouřit ze sklepa.

Po příjezdu na místo velitel zásahu potvrdil požár sklepních prostor rodinného domu. Následným průzkumem hasiči v domě našli dvě starší osoby, které vyvedli ven do bezpečí. Senioři se však nadýchali kouře, hasiči jim proto zajistili předlékařskou pomoc a poskytli kyslíkovou terapii do příjezdu zdravotnické záchranné služby. K likvidaci požáru hasiči použili vysokotlaký proud vody. Zásah komplikoval hustý kouř. Hasiči tak pomocí přetlakové ventilace odvětrali sklepní prostory a chodbu.
Na závěr vynesli ze sklepa uskladněné věci, které poté venku ochlazovali.

Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů, který stanovil jako příčinu vzniku požáru nedbalostní jednání při vaření na plynovém sporáku. Škodu vyčíslil na dvě stě tisíc korun.

Zdroj: HZS