Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Kroměřížské oddělení správních agend je stále uzavřeno

13.02.2020

Oddělení správních agend, které vydává občanské průkazy a cestovní doklady a zajišťuje evidenci obyvatel, na konci ledna ukončilo provoz v budově bývalého posádkového domu armády na Hanáckém náměstí. Nyní se stěhuje do opravených prostor na Husově náměstí. „Předpokládaný termín otevření oddělení je 24. února,“ uvedla vedoucí odboru občansko-správních agend Ivana Bukovská.

Kdo bude doklady nutně potřebovat, může využít služeb jakéhokoliv okolního úřadu obce s rozšířenou působností, například v Holešově, Bystřici pod Hostýnem, Otrokovicích či v Přerově.

Oddělení správních agend fungovalo na Hanáckém náměstí provizorně od loňského dubna. Důvodem byla právě rekonstrukce původních prostor oddělení na Husově náměstí, kam město instalovalo dvě nové velké rotační kartotéky.

Rotační kartotéky neboli rotomaty usnadní úředníkům dosud pracné vyhledávání a manipulaci s papírovými kartotékami, která je náročná časově i fyzicky. Rotomaty jsou vysoké 5,8 metru, široké přes tři a hluboké 1,3 metru. Každý váží téměř 5,5 tuny a má 44 pater, jedno unese 100 kilogramů. Uvnitř stroje jsou výsuvné zásuvky, v každé je pět přihrádek. Rotačku lze ovládat manuálně i pomocí řídícího počítače.

Foto: Město Kroměříž