Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Pobočky Knihovny Kroměřížska upravily otevírací dobu, vyšly vstříc čtenářům

14.02.2020

Knihovna Kroměřížska upravila výpůjční dobu v obou svých pobočkách na území Kroměříže, které se nacházejí mimo hlavní sídlo knihovny na Slovanském náměstí. „Změna není nijak výrazná. Ale snažili jsme se vyjít vstříc požadavkům a potřebám čtenářů, kteří pobočky na sídlišti Oskol a v Lutopecké ulici navštěvují,“ řekla ředitelka Knihovny Kroměřížska Šárka Kašpárková. Na Oskole je možné knihy vypůjčit a vrátit každé úterý a čtvrtek od 13 do 16 hodin, pobočka v Lutopecké ulici je čtenářům k dispozici vždy v pondělí od 14 do 18 hodin. „V tuto dobu mohou návštěvníci rovněž využívat internet,“ dodala Kašpárková.

Knihovna Kroměřížska má své pobočky také v některých místních částech, a to v Bílanech, Postoupkách, Těšnovicích a Trávníku. Každá z nich je zájemcům otevřena čtyři hodiny týdně, má svůj stálý knižní fond, který se průběžně doplňuje o novinky dle aktuální nabídky, a samozřejmostí je zde přístup na internet.

Prostřednictvím oddělení regionálních funkcí se Knihovna Kroměřížska stará také o knihovny v dalších obcích v rámci bývalého okresu Kroměříž. Těm je k dispozici výměnný knižní fond, jehož střídání zajišťují minimálně dvakrát ročně pracovníci Knihovny Kroměřížska. Přijet si vybrat konkrétní tituly mohou také sami knihovníci z jednotlivých obcí.

Fond jednotlivých knihoven je zveřejněn na webu knihovny. Poradenskou činnost pracovníci knihovny poskytují také starostům obcí, které knihovny zřizují. Činnost tohoto oddělení a nákup knih do tohoto fondu financuje Zlínský kraj.

Foto: Město Kroměříž