Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

Dětská skupina při MŠ Mánesova má stále volná místa

29.01.2020

Zhruba čtvrtinu kapacity má volnou dětská skupina, kterou město zřídilo od ledna v prostorách Mateřské školy Mánesova. „Snažíme se tak rodičům usnadnit sladění rodinného a pracovního života. Mám radost z toho, že ohlasy jsou dosud pozitivní, že se dětem ve skupině líbí, za což bych ráda paní ředitelce a pečovatelkám poděkovala,“ uvedla místostarostka Daniela Hebnarová. Skupina má kapacitu 12 dětí ve věku od jednoho roku do tří let.

V provozu je v pracovní dny od sedmi do 17 hodin. „Nyní máme dvanáct dětí, devět děvčat a tři kluky. Od února k nám bude docházet 14 dětí. Polovina dětí k nám dochází každý den, zbytek část týdne. Volná kapacita je hlavně v odpoledních hodinách od 12 do 17 hodin,“ rekapitulovala ředitelka mateřské školy Martina Luběnová. Nejmladší dítě, které dochází do skupiny, má rok a jeden měsíc, nejstaršímu jsou dva roky a devět měsíců.

„Děti se velmi rychle adaptovaly na nové prostředí. Nepláčou, s pečovatelkami objevují svět, hrají si, zpívají a kreslí. Program je podobný jako v mateřské škole. Výhodou ale je, že na jednu pečující osobu je mnohem méně dětí, maximálně jen šest. Rodiče jsou spokojení. Někteří zvažují, že k nám děti dají na celý týden,“ doplnila Luběnová.

Mateřská škola Mánesova získala na zřízení dětské skupiny dotaci z evropských fondů. Zřízení dětské skupiny či jeslí má radniční koalice v programovém prohlášení. Reaguje také na zájem občanů města, který vyjádřili v anketě pořádané na internetových stránkách radnice.

Dětské skupiny již v Kroměříži fungují, zřizují je soukromí provozovatelé. Jejich kapacita je ale naplněna.

Foto: Město Kroměříž