Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Učitelé ZUŠ F. X. Richtera se představili veřejnosti

24.01.2020

Před více než rokem se občané v rozhovoru s tehdy čerstvým ředitelem Základní umělecké školy F. X. Richtera Petrem Juráškem dozvěděli, jakým směrem se škola bude ubírat, a jaké projekty můžeme očekávat. Pan ředitel tehdy prohlásil, že „umění musí být viděno a slyšeno, nesmí zůstat skryto za zdmi a dveřmi.“ Mimo to, že se již na mnoha akcích ve městě výborně prezentovali žáci této školy, dostál pan ředitel svému slovu také tím, že se veřejnosti představují také kantoři, mezi kterými je spousta vynikajících umělců, jenž si zaslouží svůj prostor.


Jeden z učitelských koncertů proběhl v závěru loňského roku, další pak 22. ledna. Sala terrenou zněly tóny skladeb J. S. Bacha, S. Barbera, V. Rachmaninova a dalších. Svůj talent mimo jiných představil také ředitel ZUŠ Petr Jurášek hrou na trubku i nový vyučující kontrabasista Jakub Veleta. Všichni účinkující sklidili zasloužený potlesk.


Je obdivuhodné, jak se ZUŠ F. X. Richtera dokázala začlenit do kulturního dění v našem městě, stala se jeho součástí a potvrzuje se tak, že cesta, kterou se škola vydala, je ta správná.


Foto: Město Holešov