Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Odpolední relax

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

Rodiče mohou v Kroměříži vybírat ze šesti základních škol zřizovaných městem

22.01.2020

Kroměřížské základní školy se připravují na zápis do prvních tříd. Město jich zřizuje šest – ZŠ Komenského náměstí, ZŠ Oskol, ZŠ Slovan, ZŠ Sýpky, ZŠ Zachar a ZŠ Zámoraví. „Zápis do prvních tříd pro školní rok 2020/2021 se uskuteční v dubnu a bude se týkat dětí narozených od 1. září 2013 do 31. srpna 2014,“ uvedla místostarostka Daniela Hebnarová.

„Rodiče mohou své děti zapsat do kterékoliv základní školy. Je tedy pochopitelné, že se snaží získat potřebné informace a zajímají se o možnost návštěvy školy,“ dodal vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Jiří Pánek. Jednotlivé školy se představují ukázkovými hodinami, prostřednictvím dnů otevřených dveří, kdy pro budoucí prvňáčky připravují zápisy nanečisto formou her, workshopy nebo pro rodiče odborné konzultace.

Ve čtvrtek 6. února a v sobotu 8. února se otevřou dveře Základní školy, Komenského náměstí 440. „Ve čtvrtek bude možné nahlédnout do vyučovacích hodin a vidět žáky a jejich vyučující přímo v akci. V sobotu pak bude připraveno mnoho zajímavých a zábavných aktivit s ukázkami činností realizovaných v rámci výuky, představení eTwinningu a prezentace zájmové činnosti školní družiny a školního klubu,“ popsal ředitel Milan Budín.

Den otevřených dveří Základní školy Oskol proběhne 24. února od 14.30 do 17.30 hodin. „Jeho součástí bude i zápis nanečisto pro naše budoucí prvňáčky, díky němuž děti i rodiče zjistí, co je u dubnového zápisu čeká,“ uvedla ředitelka školy Hana Ginterová. Sportovně nadané děti mají na ZŠ Oskol možnost navštěvovat od prvního ročníku třídu se zaměřením na všeobecnou sportovní přípravu.

Základní škola Slovan připravuje na úterý 10. března cvičný zápis pro budoucí prvňáčky a den otevřených dveří pak na sobotu 21. března od 9. do 12. hodiny. „Připravujeme předvelikonoční jarmark ve vestibulu školy, tvořivé dílny s různým zaměřením, bohaté občerstvení ve školní jídelně a pro pamětníky i zvídavé mladší návštěvníky promítání dokumentů z historie a akcí školy. Samozřejmostí jsou ukázky metod a forem výuky,“ uvedl David Klimek, který je pověřený řízením ZŠ Slovan.

Také dveře Základní školy Sýpky se otevřou veřejnosti, a to 24. března mezi 14. a 17. hodinou. Návštěvníky čeká prohlídka školy, workshopy, poradna ke školní zralosti budoucích prvňáčků a informace k výuce. „Nabízíme kvalitní výuku v atmosféře rodinné komunitní školy, výuku anglického jazyka od první třídy s mnoha výhodami, spolupracujeme se zahraničními školami v eTwinningu a jsme členy prestižní sítě škol UNESCO ČR,“ zdůraznila ředitelka školy Eva Šílová.

Základní škola Zachar bude mít den otevřených dveří 20. března. „Pro návštěvníky jsme od 15 do 18 hodin připravili prohlídku školy, což je samozřejmostí, a dále pak ukázky z výuky (specifika jazykové a logopedické třídy), projektů a činnosti kroužků, aktivity a dílničky pro děti i rodiče, ochutnávku zdravé výživy a promítání záznamů ze školních akcí. Informace pro prvňáčky jsou samozřejmostí,“ poznamenala ředitelka ZŠ Zachar Petra Fečková.

Specifické postavení mezi kroměřížskými „základkami“ má ZŠ Zámoraví – jde o prvostupňovou školu. „Nabízíme kvalitní výuku žáků dle vzdělávacího programu Škola pro děti, nadstandardní vybavenost, příjemné rodinné prostředí a individuální přístup, rozšířenou výuku anglického jazyka a pestrou nabídku kroužků,“ představila školu ředitelka Ivana Uherková. Den otevřených dveří s přípravkou pro předškoláky se na Zámoraví koná 28. ledna od 15 do 17 hodin.

Foto: Město Kroměříž