Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízdu s Alčou Vitochovou

Baví Vás: Mirek Karásek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Zloději kradli ve Zlínských obchodech

20.01.2020

Podle zlínských strážníků neuplyne den, kdy by nebyli alespoň jednou přivoláni ke krádeži v některém z místních obchodů. Výjimkou nebyl ani uplynulý týden. Tentokrát se ale na nákup za pět prstů vypravili dva muži, kteří rozhodně nebyli troškaři.

Do provozovny v místní části Prštné spěchali strážníci v úterý odpoledne. „Jak bylo následně zjištěno, jednalo se o čtyřicetiletého muže z Hluku, který si naskládal do tašky sýry a maso v celkové hodnotě přesahující 6 100 korun. S těmi pak prošel kolem pokladny, aniž by se obtěžoval zaplatit. Poté se dokonce neváhal pustit do potyčky s detektivem, který mu chtěl v krádeži zabránit. V nastalém souboji byl však pracovník ostrahy přeci jen úspěšnější,“ popsal událost mluvčí zlínské městské policie Pavel Janík.

Za přítomnosti hlídky vyšlo najevo, že se dotyčný ve stejném obchodě pohyboval již předešlý den. Tehdy se ho nepodařilo chytit při činu, ale spolu se svým kumpánem měl ukrást sýry na čtyři tisíce. „Strážníci podezřelého z přečinu krádeže omezili na osobní svobodě a následně jej předali k dalšímu šetření policii,“ dodal Janík.

O den později se strážníci vypravili do supermarketu v centru krajského města. „Zde přistihla ostraha pětapadesátiletého muže z Prostějova, který se pokusil odcizit různé věci v celkové hodnotě téměř 2 500 korun. Strážníci zjistili, že dotyčný má u sebe schovány další věci za cirka 250 korun a taktéž spoustu jiného zboží, které zřejmě pocházelo z jiných obchodů nacházejících se v nákupním centru,“ sdělil Janík.

Následně bylo zjištěno, že dotyčný byl pro obdobné protiprávní jednání nedávno potrestán. Také jeho si proto převzala policie.

Foto: MP Zlín