Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízdu s Alčou Vitochovou

Baví Vás: Mirek Karásek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Muž si přivydělával si krádežemi nafty, nyní skončil ve vazbě

10.01.2020

V úterý 7. ledna si od kroměřížských kriminalistů vyslechl obvinění z  trestných činů krádež a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání třicetiletý muž z  Kroměřížska, který kradl motorovou naftu z  nákladních vozidel.   

Během uplynulých čtrnácti dní provedl hned tři krádeže. V  druhé polovině prosince si vyhlédl zaparkovaný nákladní automobil v  obci Brusné. Překonal zámek víčka a poté z  nádrže odčerpal sto litrů motorové nafty. O deset dní později skutek zopakoval znovu. Tentokrát v  obci Rusava. Z  náklaďáku tam odčerpal čtyřicet pět litrů nafty. Poslední čin spáchal v  ranních hodinách toto pondělí v  areálu firmy v  Holešově. Autem vjel do objektu, zastavil poblíž nákladního vozidla a pomocí přineseného klíče odstranil vypouštěcí šroub. Vytékající naftu hodlal odchytávat do přinesených nádob. Byl však vyrušen zaměstnanci. Rychle proto nasedl do auta a popojel za jednu z  budov, kde se schoval. Přitom nechal z  nádrže uniknout dvě stě litrů paliva. Jeden ze zaměstnanců si však podezřelého muže i vozidla všiml a upozornil na něj holešovskou hlídku. Ta muže sedícího v  autě zadržela. Pachatel nejprve tvrdil, že ve voze spal. Když ale policisté v  jeho vozidle objevili kanystr, k  činu se přiznal.

V  rámci prověřování tohoto skutku vyšla najevo i jeho předchozí trestná činnost. Kriminalisté tohoto muže dobře znali. Tento muž totiž stejnou trestnou činnost spáchal i v  minulosti, a to nejen v  našem okrese. Naftu používal pro vlastní potřebu a také ji prodával jemu údajně neznámým osobám. A aby toho nebylo málo, na místa krádeží se přepravoval autem, a to i přesto, že má vysloven zákaz řízení motorových vozidel.  

Nyní mu za tuto trestnou činnost hrozí až tříleté vězení. Ve středu na něj soudce uvalil vazbu. 

Ilustrační foto: RKM