Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízdu

Baví Vás: Mirek Karásek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Protizákonné jednání mu nebylo cizí

08.11.2019

V předešlých dnech zahájil komisař Oddělení obecné kriminality v Kroměříži trestní stíhání proti třiadvacetiletému muži z Kroměřížska. Ten se dopustil trestných činů krádež, poškození vizí věci a neoprávněné užívaní cizí věci.

Mladý muž se letos během měsíce října a listopadu dopustil hned šesti skutků. Trestnou činnost spáchal jak v kroměřížském, tak ve zlínském okrese. Hned dvakrát se vydal k dálničnímu odpočívadlu Kurovice, kde se snažil vloupat do automatu na potraviny. 

Napoprvé se mu to nepovedlo, protože byl vyrušen, druhý den však už byl úspěšný. Ukradl peníze z kasičky i jídlo. Dále se zmocnil automobilu, který měl zapůjčený jeho kamarád od svého známého. Když na benzínové čerpací stanici kamarád vysedl z vozidla a odešel do prodejny, přesedl si na místo řidiče a odjel. Automobil vypátrali tři dny poté policisté z Hulína. 

Obdobný kousek pak zopakoval ve Zlíně. Tentokrát si auto od jiného kamaráda půjčil, ale podle domluvy nevrátil. Jindy se mu hodilo jízdní kolo, které majitel ponechal před domem v Hulíně chvíli bez dozoru. Poslední skutek spáchal minulou sobotu, když se v Otrokovicích vloupal do novinového stánku, odkud odcizil tabákové výrobky. Ještě ten den jsme pachatele zadrželi.

Svým jednáním způsobil škodu za bezmála šedesát tisíc korun. Nyní mu za tuto trestnou činnost hrozí až dvouleté vězení.

Ilustrační foto RK