Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Město Kroměříž poskyne finance na provoz noclehárny

10.10.2019

Kroměřížská radnice poskytne obecně prospěšné společnosti Astras dotaci na zajištění nouzového přenocování pro osoby bez přístřeší – nocležny pro muže. „Rada schválila dotaci 20.000 korun na listopad a prosinec letošního roku. Do rozpočtu na příští rok pak bude zařazena částka 30.000 korun na měsíce leden až březen 2020,“ uvedl místostarosta Vít Peštuka.

Nocležna bude fungovat v měsících listopad až březen, kdy noční teploty mohou klesat pod bod mrazu. „Služba bude poskytovat krátkodobé či nouzové přespání mužům, kteří nemohou využívat azylový dům pro muže, například z kapacitních důvodů. Cílem této služby je předejít vážné újmě na zdraví či životě u osob, které jsou bez přístřeší a nemají zajištěno žádné ubytování,“ upozornil vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Radovan Klabal.

Nocležna nabídne čtyři lůžka a hygienické zázemí, a to v prostorách azylového domu pro muže v Purkyňově ulici. Pokud by kapacita nestačila, další lidé bez domova budou moci přečkat mrazivou noc v teple ve vstupních prostorách budovy.

Část minulé zimy, letos v únoru a v březnu, v Kroměříži tuto službu bezdomovcům nabízela obecně prospěšná společnost ADRA. Město se s ní dohodlo poté, co společnost Astras ukončila provoz nocležny. „Jsem rád, že na nadcházející zimu jsme se dokázali domluvit a že díky společnosti Astras budou mít muži bez přístřeší důstojné podmínky k tomu, aby mrazivé zimní noci přečkali,“ uzavřel místostarosta Peštuk.

Foto: Město Kroměříž