Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Babičkou roku Zlínského kraje je Marie Talafová z Lačnova

09.10.2019

Malování, tanec, cvičení  tai-chi nebo recitace vlastní tvorby, i to jsou zájmy šesti finalistek soutěže Babička roku Zlínského kraje. Finále soutěže se konalo v úterý 1. října ve zlínském hotelu Moskva. Nejstarší soutěžící byla paní Drahoslava, která oslavila úctyhodných 90 let a ´nejmladší´ pak 67letá paní Marie. Tou nej babičkou Zlínského kraje se stala Marie Talafová z Lačnova, kterou přijeli podpořit přátelé, ale i dvě dcery a vnuk. Vítězná Marie Talafová postupuje do celorepublikového finále soutěže, které se bude konat 18. listopadu v Olomouci.

„Na dnešní odpoledne jsem se velmi těšila a mám velkou radost, že zde máme tak vysokou účast nejen babiček a dědečků, ale vůbec všech, které tato soutěž zajímá. Jsem velmi ráda, že se tu můžeme dnes, na Mezinárodní den seniorů, společně setkat a prožít krásné a zábavné odpoledne," přivítala více jak dvě stovky přítomných seniorů Michaela Blahová, radní Zlínského kraje a dodala: „Hodnocení bylo nesmírně těžké, neboť ocenění by si zasloužilo mnoho přihlášených babiček, o konečných výsledcích tak rozhodly pouze jemné nuance a bylo to tak zvaně o motýlí křídla."

„Že vyhraju, jsem vůbec nečekala, a moc mě to potěšilo," řekla dojatá paní Marie Talafová, která na sebe prozradila, že ráda peče a vaří a také ráda jezdí na svém novém skútru.

Soutěž Babička roku Zlínského kraje byla vyhlášena pro babičky nad 55 let s trvalým bydlištěm ve Zlínském kraji. Z nominovaných babiček bylo vybráno 7 finalistek (na poslední chvíli jedna ze soutěže odstoupila), které soutěžily o titul Zlatá, Stříbrná a Bronzová Babička roku Zlínského kraje. Stříbrnou babičkou se stala paní Drahoslava Kovářová ze Zlína, Bronzovou babičkou pak paní Marie Pospíšilová z Bystřice pod Hostýnem. Finalistky soutěžily ve třech disciplínách - Rozhovor, Volná disciplína a Módní přehlídka.

Celé odpoledne zpříjemnily seniorům svým vystoupením Fryštácké mažoretky, které jsou vicemistryněmi Evropy a Duo Aramis, které hrály k tanci i poslechu.

Záštitu nad prvním ročníkem Babičky roku převzala radní Zlínského kraje Michaela Blahová. Ve Zlínském kraji jde o vůbec první ročník této soutěže. Jejími pořadateli jsou společnost SunDrive Communications a Krajská rada seniorů ZK, za finanční podpory Zlínského kraje a Ministerstva práce a sociálních věcí.

Foto: Zlínský kraj