Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Vyhýbal se zvěři a havaroval

12.09.2019

Ke střetům vozidel se zvěří dochází v průběhu celého roku. Pro zvěř neplatí žádná nařízení a pravidla. Řidičům tak nezbývá nic jiného, než aby byli obezřetní a plně se soustředili na řízení zejména poblíž lesů a polí.

Své o tom ví dvaatřicetiletý řidič dodávky, který v pondělí 9. září krátce před půlnocí projížděl úsekem mezi obcemi Ježov a Osvětimany. U pravého okraje silnice uviděl zvěř, které se chtěl vyhnout. Proto strhl řízení vlevo. Jenže vyjel mimo silnici, kde narazil do dopravní značky. Celková škoda je vyčíslena na bezmála osmdesát tisíc korun.

V úterý 10. září v šest hodin ráno překvapila srna řidiče Toyoty, který jel od Uherského Brodu na obec Prakšice. Zvěř mu vběhla přímo do jízdní dráhy.
Další nehoda, která měla velmi podobný průběh, se stala o půl hodiny později u obce Hluk. Srnce srazila řidička vozidla značky Hyundai Getz. Ani ona už nedokázala zabránit střetu.

Řidiči vyvázli bez zranění. U všech byla provedena dechová zkouška, která vyšla negativní. O zvěři byli informováni zástupci příslušných mysliveckých sdružení, kteří se postarali o jejich odvoz.

Pokud dojde ke střetu, řidič je ze zákona povinen událost oznámit na policii!

Foto: PČR

Související fotografie