Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

V pátek dostanou dárci krve dárek

12.09.2019

Kdo přijde darovat krev v pátek 13. září na transfuzní stanici Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, může se těšit na pozornost od společnosti LAPP. Ta se rozhodla odměnit dárce kšiltovkou a multifunkčním sportovním šátkem.

„V České republice stále chybí velké množství dárců krve a klesá především počet těch dlouhodobých. LAPP se proto snaží podporovat i své zaměstnance v aktivním dárcovství a především k tomu, aby se stali dlouhodobými dárci. Ročně v LAPP daruje krev kolem třiceti zaměstnanců a společnost nadále pracuje na tom, aby zaměstnanci byli k darování krve motivovaní a počet dárců neustále rostl,“ sdělila za společnost Silvie Klohnová, manažerka lidských zdrojů a administrativy.
Zlínská nemocnice si podpory firmy LAPP považuje. V předchozích případech, kdy se k propagaci dárcovství krve připojily různé společnosti či instituce, se vždy dostavilo na transfuzní stanici více lidí než obvykle. „Pro naše dárce krve je možnost získat benefit v podobě dárku určitě další příjemnou motivací. Jsme za tuto nabídku a spolupráci rádi. A věříme, že i tentokrát k nám přijde darovat hodně lidí. Za jejich ochotu a pomoc jim předem děkujeme,“ vzkázala Jana Pelková, primářka Hematologicko – transfuzního oddělení Krajské nemocnice T. Bati.

Společnost LAPP se k projektům patřícím k sociální zodpovědnosti hlásí dlouhodobě. Řadu let například podporuje sledge hokejisty ze Zlína, kteří i díky tomu patří mezi klubovou evropskou špičku, spolupracuje na nejrůznějších projektech také se zlínskou Chráněnou dílnou. „Jednou z hlavních hodnot naší společnosti je rodina. A v rodině je zvykem si pomáhat a myslet na druhé,“ vysvětlila Silvie Klohnová.
V pátek 13. září bude možné přijít darovat krev do zlínské nemocnice v čase od 6 do 9 hodin.

Foto: KNTB