Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Co plánují policisté na konec týdne?

15.08.2019

Krajské ředitelství policie Zlínského kraje zahájilo bezpečnostní opatření vztahující se k  Barum Czech Rally Zlín. V pátek pak začne pro policisty v kraji další opatření zaměřené na Vizovické Trnkobraní. I když se obě akce prolínají, jsou na ně připraveni a nasadí do nich adekvátní počet policistů tak, aby byl zajištěný veřejný pořádek i bezpečnost a plynulost silničního provozu.

Kromě dopravních policistů, kteří budou mít k dispozici veškerou dostupnou radarovou techniku k měření rychlosti vozidel, jsou do opatření zařazeni i policisté služby pořádkové, cizinecké ale také kriminální policie. 

Na toto bezpečnostní opatření jsme si vyžádali posily z řad dopravních policistů ze sousedního Jihomoravského a Moravskoslezského kraje. Počítá se s tím, že dopravní policisté ze sousedních krajů vypomůžou především s dohledem na dodržování dopravních předpisů a zajištění plynulosti v dopravě. 

K dispozici bude i vrtulník Letecké služby Policie, který bude využíván zejména pro koordinaci dopravy a odhalování závažných dopravních přestupků, ale například i k monitorování odstavných parkovišť. Kromě rychlosti se policisté zaměří například i na dodržování požívání alkoholu za volantem, nebo na kontrolu technického stavu vozidel fanoušků, zejména z pohledu nepovolených sportovních tuningových úprav, za což může být řidičům zadržen i technický průkaz.   

Ilustrační foto: Týdeník Policie