Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Otrokovická radnice rozesílá v případě ohrožení obyvatel textové zprávy

13.08.2019

Otrokovická radnice zasílá zaregistrovaným obyvatelům SMS zprávy s informacemi o mimořádných událostech, případně o odstávkách a dopravních či jiných omezeních ve městě. Možnost zaregistrovat se stále trvá nejen pro obyvatele Otrokovic, ale také pro ty, které informace z našeho města zajímají například z důvodu, že zde mají příbuzné nebo tu vlastní nemovitost.

Tato služba prošla od svého vzniku celou řadou změn. Nejprve byly zřízeny „Krizové SMS“, které informovaly o mimořádných událostech, jako například požár, povodeň, apod. Následně byla tato služba doplněna o „Info SMS“ avizující plánované dopravní omezení ve městě, odstávky vody nebo elektrické energie. V současné době jsou tyto zprávy sloučeny pod označením „InfoKanál SMS“.

Zaregistrovat se můžete zde: http://www.otrokovice.cz/sms-infokanal/ms-1280/p1=1280

SMS InfoKanál ale není jediným ani hlavním prostředkem, jak by radnice obyvatele v případě ohrožení informovala. „V těchto případech by využili Integrovaný výstražný a varovný systém, tedy místní rozhlas a byly by zapojeny všechny složky Integrovaného záchranného systému.

Foto: iDNES.cz