Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Za volantem neměli co dělat

12.08.2019

Během víkendu brázdili silnice našeho okresu dva řidiči, kteří rozhodně usedat za volant neměli.Oběma nyní hrozí vězení.

V sobotu večer krátce po desáté hodině vyjížděli dopravní policisté do obce Záhorovice, kde nezvládl řízení devětatřicetiletý řidič Fordu. Muž jel od Nezdenic směrem na Bojkovice. Díky rychlosti a vypitému alkoholu zřejmě nezvládl průjezd levotočivé zatáčky, dostal smyk a poté narazil do betonových sloupků. Policisté mu v dechu naměřili 2,24 promile. Řidič přiznal, že před jízdou popíjel víno a borovičku. Celková škoda je vyčíslena na sto osm tisíc korun. Za takové jednání zákon ukládá až tříleté vězení včetně zákazu řízení.

Na druhý den ráno ve Starém Městě zastavila policejní hlídka Renault, za jehož volantem seděl devětašedesátiletý muž. Policisté z dostupné evidence zjistili, že až do listopadu tohoto roku nemá za volantem co dělat. Od května má totiž vyslovený zákaz řízení motorových vozidel. Hlídka převezla muže na policejní služebnu,kde mu krátce po poledni sdělila podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, na který zákon pamatuje až dvouletým vězením.

Foto: PČR