Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Kraj schválil opravy budov sportovní haly, střední školy i gymnázia

10.07.2019

Rada Zlínského kraje schválila investiční záměry a poskytnutí investičního příspěvku pro rekonstrukce budov ve Zlínském kraji v oblasti školství. Oprav se dočká Střední průmyslová škola Otrokovice i Masarykovo gymnázium, SZŠ a VOŠZ Vsetín.

„V dubnu došlo vlivem silného poryvu větru k poškození plechové střešní krytiny budovy Masarykova gymnázia ve Vsetíně. Uvolněná krytina zůstala srolovaná na střeše budovy. Došlo samozřejmě k provizornímu zakrytí, nyní je ale potřeba uvést střechu do původního stavu,“ popsal hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. 

Celkové náklady na tuto akci jsou ve výši 1,5 milionu korun a dokončení se předpokládá v srpnu letošního roku. 

Pro Střední průmyslovou školu Otrokovice se jedná o poskytnutí investičního příspěvku ve výši necelých 950 tisíc korun z rozpočtu Zlínského kraje na zpracování projektové dokumentace rekonstrukce sportovní haly. Předpokládaná realizace rekonstrukce haly je plánována v několika etapách v letech 2019 – 2022. Náklady I. a II. etapy jsou odhadovány ve výši 35 milionů korun.

Dále jde o rekonstrukci čtyř výtahů v budovách Střední průmyslové školy Otrokovice. Tři výtahy jsou osobní a jeden nákladní v budově školní kuchyně, který slouží pro dopravu uvařených jídel do prostorů školní výdejny. Celkové náklady činí 6,2 milionu korun. S realizací se počítá do konce roku.