Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

21. budovu čeká modernizace vnitřních i venkovních prostor

09.07.2019

ZLÍNSKÝ KRAJ – Výměna venkovního osvětlení kolem budovy 21 a modernizace osvětlení v budově samotné, oprava fasády a oplechování střechy, rekonstrukce vzduchotechnických jednotek. To jsou nutné opravy, které se budou provádět v budově sídla krajského úřadu. Rada Zlínského kraje pro tyto akce schválila zahájení projektové přípravy a investiční záměr na výměnu a modernizaci osvětlení.

„Jedná se o výměnu stávajícího výbojkového osvětlení budovy za variantu s použitím LED technologie, pomocí níž dochází k úspoře elektrické energie až 50 %. Další akcí je rekonstrukce vzduchotechnických jednotek v objektu 21. budovy navržená z důvodů zlepšení klimatických a zdravotních podmínek zaměstnanců budovy a z důvodu morální zastaralosti systému,“ uvedl Milan Štábl, ředitel krajského úřad Zlínského kraje. 

Nová svítidla budou umístěna do pozice stávajících tak, aby byly nutné pouze minimální zásahy do elektroinstalace a minimální stavební úpravy. Na výměnu osvětlení půjde z rozpočtu Zlínského kraje v letošním roce 6 milionů korun. Co se týká rekonstrukce systému vzduchotechniky, předpokládaný rozsah a cenu určí studie proveditelnosti. 

Z důvodu poškození lepenkové krytiny a oplechování je nutné uskutečnit kromě výše uvedených také opravu nadstřešení 2. nadzemního podlaží a střechy v 16. nadzemního podlaží, provést nátěr a opravu pojízdné lávky a vlajkových stožárů v tomtéž patře. K této akci bude vypracována projektová dokumentace, na základě které bude zpracován investiční záměr.