Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

Slunečnice rozsvítily Kroměřížsko

24.06.2019

Kroměříž, 22. 6. 2019 – Padesát slunečnic dostali do rukou účastníci tradičního folkového festivalu Pod komínem v Záhlinicích na Kroměřížsku. Rozdali jim je lidé s roztroušenou sklerózou (RS) v rámci akce Rozsviťme Českou republiku. Ta má za úkol upozornit na nemoc, která postihuje nervový systém, a jíž v tuzemsku trpí asi 20 000 lidí. 

Pacienty s roztroušenou sklerózou v kraji podpořil Záhlinický pivovar, který umožnil akci Rozsviťme ČR přenést do prostředí festivalu, jehož se účastní stovky lidí. Zástupci pacientské organizace Unie Roska Kroměříž tak měli příležitost představit jak projekt, tak jejich sdružení, které pomáhá pacientům s roztroušenou sklerózou. Ve Zlínském kraji projekt finančně podpořila i ČSOB, výtěžek poputuje na podporu fyzioterapie a psychoterapie místních pacientů.  

O roztroušené skleróze se podle organizátorů ve společnosti stále málo ví a panují o ní různé mýty. Každá zmínka o nemoci je proto podle nich prospěšná. Právě akce jako Rozsviťme Českou republiku propojují zdravé lidi s nemocnými, zvyšují povědomí o nemoci a ukazují, že i s takto vážnou diagnózou je možné žít kvalitní život. Na Kroměřížsku akci uspořádala u příležitosti Světového dne roztroušené sklerózy Unie Roska Kroměříž ve spolupráci s Nadačním fondem IMPULS. 

Roztroušenou sklerózou, která postihuje nejčastěji mladé lidi a převážně ženy, v tuzemsku jí trpí přibližně 20 000 lidí. Onemocnění přináší poruchy vidění, hybnosti i další potíže, včasná léčba zachrání 20 až 30 let aktivního života. 

Související fotografie