Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda na Radiu Kroměříž

Baví Vás: Martin Pšenko

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Silničáři obnoví komunikace v Loukově včetně dvou mostů

12.06.2019


Rozsáhlou rekonstrukci téměř dvoukilometrového úseku silnice II připravilo v Loukově na Kroměřížsku Ředitelství silnic Zlínského kraje, které je krajskou příspěvkovou organizací. Součástí budou i stavební úpravy dvou mostních objektů. 

Stavební práce začnou 17. června 2019. Po přerušení v zimním období budou pokračovat v průběhu celého roku 2020. Proběhnou po etapách za úplných uzavírek, část uzavírky s využitím semaforů. Doprava pro všechna vozidla bude vedena po objízdné trase.

Silnice projde rekonstrukcí v celkové délce 1 985 metrů, z toho 339 metrů v úseku před obcí Loukov (v místě areálu zemědělského družstva) a 1 648 metrů přímo v obci Loukov. Součástí díla bude také přestavba stávajícího propustku přes Blazický potok na nový rámový most včetně nezbytné úpravy koryta vodního toku a stavební úprava mostu přes potok Libosvárka. Provedena bude rovněž výstavba zpomalovacího ostrůvku včetně jeho osvětlení na vjezdu do obce ve směru od Bystřice pod Hostýnem, zrušení dvou stávajících zastávkových pruhů osobní linkové dopravy u areálu zemědělského družstva, výstavba pěti nových zastávkových pruhů a dále přeložky telefonních kabelů a plynovodního vedení. Řešeno bude rovněž odvodnění silnice, svislé a vodorovné dopravní značení, bezpečnostní zařízení, vegetační úpravy a další související stavební úpravy.