Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Vsetínská nemocnice zahájila provoz nového CT přístroje

11.06.2019


Za účasti představitelů Zlínského kraje, Města Vsetína a dalších spolupracujících organizací byl v pátek 7. června 2019 ve Vsetínské nemocnici slavnostně zahájen provoz nového výpočetního tomografu. Po otevření nového interního pavilonu před půl rokem tak Vsetínská nemocnice vstoupila do další etapy rozvoje, obnovy vybavení. 

Nové moderní CT v hodnotě bezmála osmnáct milionů korun nahrazuje již vysloužilý tomograf, který ve Vsetínské nemocnici fungoval od roku 2007. Na nový přístroj získala nemocnice dotaci z evropských prostředků, a to v rámci programu Zvýšení kvality návazné péče, který podporuje modernizaci zdravotnické techniky a dalšího vybavení nemocnic. Nové vybavení je hrazeno z dotací Evropské unie. Vsetínská nemocnice uspěla s projekty, které mají pomoci zvýšit kvalitu návazné péče.

„Přál bych zdravotníkům i pacientům, aby nová přístrojová technika dobře sloužila. Všem, kteří využívají evropských fondů, moc děkuji,“ uvedl při slavnostním přestřižení pásky Jiří Čunek, hejtman Zlínského kraje. „Pro nemocnici je právě výpočetní tomograf základní technologií zejména v diagnostice úrazů a dalších akutních stavů. V této hornaté části Zlínského kraje je naprosto nezbytný a jsem tedy rád, že se nám daří čerpat evropské dotace právě na tato zařízení,“ doplnil Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje.