Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Hanácký den v Kroměříži bude už počtvrté oslavou folkloru a tradic

15.05.2019


Dětské i dospělé folklorní soubory představí své umění na čtvrtém ročníku Hanáckého dne. Uskuteční se v sobotu 18. května od 10:00 do 17:00 na Hanáckém náměstí. „Cílem je podpora a zviditelnění hanáckého folkloru v regionu. Návštěvníci budou moci zhlédnout pestré kroje, zvyky a obyčeje patřící k Hané a také ochutnat regionální gastronomii,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Akci zahájí v 10:00 jarmark s nabídkou produktů od regionálních výrobců. Vystoupení souborů začne v 13:00. Účinkovat budou například dětské folklorní soubory Malý Hanáček z Kroměříže, Zrníčko TYMY Všetuly, Chropyňáček, Klebetníček, Hulíňáček či Hanácké šponti; dále účastníci soutěže O Hanáckyho kohóta a také dospělé folklorní soubory Hanáci z Hulína, Hanácký folklórní soubor Kosíř a Hanácká beseda Kojetín.

Během dne vystoupí dechová hudba Zdounečanka s Hanáckou besedou i se samostatným programem, k tanci a poslechu zahraje cimbálová muzika Dubina. Nebude chybět pozdrav ze spřáteleného slovenského města Ružomberok s vystoupením dětského folklórního souboru DFS Liptáčik. Pro návštěvníky je připravena i tvůrčí dílna s ukázkou žehlení krojů či vázání šátků.

Akce je zdarma. V případě nepříznivého počasí bude Hanácký den přesunut do prostor Domu kultury v Kroměříži, který akci spolu s městem Kroměříž a ZUŠ Kroměříž pořádá.