Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Strážníci zachránili muže, který skočil do řeky Moravy

14.05.2019


Městská policie zachránila v neděli muže, který skočil ze silničního mostu do řeky Moravy. „Nechtěl z vody vylézt a s hlídkou nespolupracoval. Jen neustále opakoval, že se chce utopit. Proto strážníci za použití donucovacích prostředků sedmašedesátiletého muže z vody vytáhli,“ popsal ředitel městské policie Libor Kubiš. O seniora se následně postarala zdravotnická záchranná služba. Muž nebyl zraněn, jen silně podchlazen.

Strážníci zachraňovali v těchto dnech také muže, který ležel na toaletách na autobusovém nádraží. „Nekomunikoval a nekontrolovaně se třásl. Strážníci muži poskytli první pomoc, jelikož měli podezření, že má epileptický záchvat. Poté přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která padesátiletého muže převezla k ošetření do nemocnice,“ uvedl Kubiš.

Městská policie zaznamenala i jeden neobvyklý zásah. „Na tísňovou linku oznámil muž, že kousek od místa, kde seče trávu, je divoká kachna s kachňaty, která strašně naříkají. Strážníci poté ve sklepení našli sedm malých kačenek, které se nemohly dostat ven. Hlídka je vytáhla a odnesla do Květné zahrady,“ uzavřel ředitel městské policie.