Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Zlínský kraj vyšle svou výpravu na zimní olympiádu dětí a mládeže

14.05.2019


Účast reprezentace Zlínského kraje na Hrách IX. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky 2020 schválili krajští radní. Hry se uskuteční v Karlovarském kraji v termínu od 19. do 24. ledna 2020. Výprava Zlínského kraje může čítat až 135 členů.

„Pro mladé sportovce je možnost zúčastnit se této akce jednak velkou motivací, ale zároveň je to pro ně i velmi cenná zkušenost. Řada z nich zde nastartuje svou úspěšnou sportovní kariéru a někteří se o několik let později dostanou i na klasickou olympiádu. Zapojení našich mladých sportovců do této soutěže proto jednoznačně podporujeme,“ uvedl Miroslav Kašný, radní Zlínského kraje, zodpovědný za oblast mládeže a sportu.

Na olympiádě v Karlovarském kraji se v lednu příštího roku bude soutěžit v tradičních zimních sportech, jako jsou alpské a běžecké lyžování, biatlon, snowboarding, lední hokej, krasobruslení nebo rychlobruslení, ale na programu budou také šachy, karate i jedna umělecká disciplína – hra na elektronické klávesové nástroje.

Zlínský kraj se zimních i letních olympiád dětí a mládeže pravidelně účastní již od roku 2003, kdy je začal Český olympijský výbor organizovat ve spolupráci s jednotlivými kraji. Zlínský kraj pořádal na svém území olympiádu dětí a mládeže již dvakrát: v roce 2008 zimní a v roce 2013 pak letní variantu této soutěže.

Účast krajské reprezentace organizačně zabezpečuje Odbor školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Zlínského kraje.