Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Odpolední relax s Matějem Neradilkem

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Charita Otrokovice hledá dobrovolníky pro sbírku potravin

12.04.2019


Dobrovolníky z řad veřejnosti hledá pro nadcházející akci Charita Otrokovice. V sobotu 18. května se již posedmé uskuteční tradiční Sbírka potravin, která bude mít letos premiéru také v jarním termínu, a která již tradičně pomůže právě uživatelům služeb charity. Pro tuto příležitost bude zapotřebí několik nadšených lidí, kteří se ve svém volném čase do sbírky dobrovolně zapojí a budou od nakupujících přijímat nejen potravinové dary.

„Hledáme dobrovolníky, kteří nám se sbírkou pomohou v prodejně LIDL v Otrokovicích. Jednalo by se o nejméně 2 hodiny dobrovolnické činnosti v dopoledních či odpoledních hodinách,“ vysvětlil podstatu pomoci zástupce ředitele Tomáš Bernatík, u kterého se zároveň nadšenci mohou přihlásit nejpozději do pátku 10. května. A to buď na e-mailu tomas.bernatik@otrokovice.charita.cz, nebo na telefonu 605 564 936.

První ročník potravinové sbírky se uskutečnil na podzim 2013. Během dosavadních šesti ročníků se vybralo celkem 1 625 tun trvanlivých potravin a drogistického zboží. Největší zájem je především o konzervy, dětské výživy, instantní polévky, trvanlivé mléko, olej, rýži a luštěniny, těstoviny a základní a dětskou drogerii. Jen v loňském roce se ke všem potřebným dostalo v přepočtu přes půl milionu porcí jídla.

Darované potraviny a drogistické zboží putují do charitativních organizací poskytujících pomoc zejména seniorům, matkám samoživitelkám, pěstounským rodinám, dětem z dětských domovů, postiženým či lidem bez domova a v nouzi, a to ve městech i v regionech, kde se sbírka uskutečňuje. Díky dobře fungující logistice se dostávají potraviny a drogerie ke všem potřebným v místech sbírek. Dárci tak mají jistotu, že potravinami nebo drogistickým zbožím pomáhají potřebným ve svém okolí.

Související fotografie