Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Polední Relax

Baví Vás: Jitka Hrdličková

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Hodin pro veřejnost s vedením města poprvé využilo pětadvacet občanů

11.02.2019

Pětadvacet občanů města si ve středu odpoledne nenechalo ujít setkání se členy vedení kroměřížské radnice. Pravidelné hodiny pro veřejnost se zde konaly vůbec poprvé. Starosta a místostarostové města budou občanům k dispozici vždy první středu v měsíci od 15:00 do 17:00, další termín tak připadá na 6. března.

Lidé mohou s vedením radnice probrat jakoukoliv problematiku, která se týká města. Ve středu se zajímali například o umístění zastávek městské hromadné dopravy, o územní plán, výsadbu stromů, o výstavbu a opravu komunikací, veřejné osvětlení, boj s plevelem na chodnících, skládku ve Vážanech či o využití klubu Starý pivovar pro neziskový sektor.

Stěžovali si na porušování nočního klidu, nedostatečný objem kontejnerů na plasty nebo na špatné sousedské vztahy. „Podněty jsme si zaznamenali. Teď prověříme, co s nimi můžeme dělat,“ uvedl starosta Jaroslav Němec. Podle místostarostky Daniely Hebnarové většina občanů ocenila, že členové vedení města jejich potíže vyslechli. „Měla jsem ze setkání velmi dobrý pocit. I když ne všechno můžeme vyřešit, hlavně špatné mezilidské vztahy,“ dodala Hebnarová.

Občané se také zajímali o situaci v Kroměřížské nemocnici. „Jedna paní dokonce donesla 1000 korun na to, abychom zaplatili právníky a za nemocnici bojovali,“ poznamenal Němec. Lidé zaplnili prostor na sekretariátu vedení města, kam byly operativně doneseny další židle. „Účast mě příjemně překvapila, setkání s občany považuji za přínosná a důležitá,“ doplnil místostarosta Vít Peštuka, který se prvních hodin s veřejností také účastnil.

Přestože zájemců bylo hodně, stanovený čas se podařilo dodržet. Na dalším setkání se objeví i místostarostové Karel Holík a Vratislav Krejčíř, členové vedení města se na hodinách s veřejností budou střídat. K dispozici lidem vždy budou nejméně dva členové vedení. Pro občany je výhodné to, že se nemusejí předem ohlašovat a domlouvat si schůzku, i když i tato možnost je samozřejmě nadále zachována.