Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Večerní Pohoda

Baví Vás: Kamila Krátká

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Charitativní akce - vánoční růže se opět vydařila

10.01.2019

Zlín – Hned 1814 vánoční růží se podařilo prodat ve Zlíně v rámci prosincového charitativního projektu Vánoční hvězda. Výtěžek akce, kterou opět podpořilo město Zlín, pomůže v léčbě onkologicky nemocných dětí.

Vánoční hvězda se uskutečnila už po jednadvacáté, pořadatelem bylo Sdružení Šance. Vánoční růže se prodávaly kromě Zlína i na dalších místech Zlínska a také na Uherskohradišťsku. „Celkem jsme prodali 7 556 růží. Všem děkujeme za podporu. Získané finanční prostředky, a jde o částku převyšující 400 tisíc korun, budou věnovány na rekondiční pobyty léčených a vyléčených dětí a dále na zlepšení nemocničního prostředí tak, aby dlouhodobě hospitalizovaným malým pacientům připomínalo kousek domova,“ sdělila Zdenka Wasserbauerová, hlavní organizátorka akce v regionu.

Město Zlín podporuje Vánoční hvězdu dlouhodobě. Pomáhá s distribucí vánočních růží na prodejní místa, pro prodej uvolňuje místnost v prostorách radnice, nakupuje květiny a pomáhá s propagací celé akce. „Je skvělé, že se i další ročník vydařil. Jde o konkrétní pomoc konkrétním malým pacientům. Mám velkou radost z toho, že se tolik lidí rozhodlo pomoci a všem za to děkuji,“ vzkázal primátor Jiří Korec. 
Kromě Vánoční hvězdy podporují město Zlín a jeho představitelé i celou řadu dalších akcí, jejichž smyslem je pomáhat potřebným. Patří mezi ně například charitativní cyklotour Na kole dětem, Den pro Zuzanku, Rally Ice Tour nebo Život je dar.