Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Večerní Pohoda

Baví Vás: Kamila Krátká

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Kvůli ledovce u Morkovic odstavil auto, které někdo do rána vykradl

06.12.2018

Nemilé překvapení čekalo v pondělí 3. prosince dopoledne na sedmatřicetiletého muže z Kroměřížska. Ten v neděli navečer vracel automobilem z Brna. Za Morkovicemi dostal na silně zledovatělé cestě smyk, a proto se rozhodl v jízdě nepokračovat. 

Automobil zaparkoval u krajnice a řádně ho uzamkl. Když se na druhý den k autu vrátil, zjistil, že se do něj někdo vloupal. Pachatel rozbil skleněnou výplň zadních dveří a navíc tyto dveře poničil v pravém dolním rohu, když se je zřejmě snažil vypáčit. Částečně je tak ohnul a zároveň znehodnotil zámkový mechanismus. 

Dále poškodil pravé posuvné dveře včetně zámku, které taktéž ohnul. Kromě toho rozbil i okno pravých předních dveří. Z takto zdemolovaného vozu pak odcizil drogistické zboží a potraviny v předběžné hodnotě dvanáct tisíc korun. Škodu, kterou způsobil poškozením auta, majitel prozatím nevyčíslil. Přesáhne však částku pět tisíc korun.

Pachatel se tímto jednáním dopustil trestných činů krádež a poškození cizí věci, za což mu po dopadení hrozí až dvouleté vězení. Případem se nyní zabývají morkovičtí policisté.

Zdroj a foto: Policie ČR