Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Večerní Pohoda

Baví Vás: Kamila Krátká

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Zloděj v Drahlově vykradl rodinný dům i s autem, ve kterém lup odvezl

05.12.2018

Ve čtvrtek 22. listopadu 2018 v ranních hodinách se neznámý pachatel vloupal do rodinného domu v obci Drahlov. Využil toho, že majitel odešel do práce. 

Překonal oplocení pozemku a v zadní části nemovitosti rozbil sklepní okno, kterým pak vnikl dovnitř. Poté měl již volný pohyb po celém domě. Prohledal všechny místnosti. Odcizil dva televizory, fotoaparát, dvě deky, pánskou zimní bundu, dva revolvery a vzduchovku. Následně vzal nalezené klíče od vozidla značky Škoda Citigo, s automobilem vyjel z garáže a poté odjel neznámo kam. Majiteli tak vznikla škoda za bezmála sto padesát tisíc korun.  

Zloděj se tímto jednáním dopustil trestných činů krádež, nedovolené ozbrojování a porušování domovní svobody, za což mu hrozí až pětileté vězení. Případ nyní řeší kroměřížští kriminalisté.

V rámci vyšetřování se policistům podařilo zjistit, že do odcizeného vozu tankoval o dva dny později pohonné hmoty na benzínové čerpací stanici ve Svitavách a také v pondělí 3. prosince ve Studenci v okrese Třebíč neznámý muž. Pokaždé odjel bez zaplacení.

Z benzínové čerpací stanice ve Studenci jsme získali kamerový záznam, na kterém muž oblečen do odcizené bundy tankuje do kradeného vozidla palivo.

V souvislosti s touto trestnou činností žádá policie o pomoc také veřejnost. Pokud někdo muže na kamerovém záznamu pozná, ať neprodleně zavolá na linku 158 nebo přímo kroměřížským kriminalistům na telefonní číslo 601 353 996.


Zdroj, foto i záznam: Policie ČR