Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Večerní Pohoda

Baví Vás: Kamila Krátká

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Policisté besedovali s hulínskými seniory o podvodnících a zlodějích

08.11.2018


Starší lidé se často stávají terčem různých podvodníků a zlodějů. Policisté se proto těmto případům snaží předcházet. V úterý 6. listopadu odpoledne tak proběhla v Hulíně preventivní beseda se seniory. Místní občany policisté upozornili na hrozící nebezpečí, zejména pak na individua, která se snaží pod nejrůznějšími záminkami nebo historkami vloudit do jejich obydlí a okrást je mnohdy i o celoživotní úspory. 

Jedná se například o podomní prodejce, falešné řemeslníky, údajné pojišťovací agenty nebo podvodné zástupce různých firem, které dodávají do domácností elektřinu, plyn a jiné energie. 

Důchodcům dále policisté doporučili, aby si chránili vstup do svého domu nebo bytu, řádně zamykali, neotevírali neznámým osobám a nikoho cizího do svých domovů nepouštěli. 

Rovněž je poučili o hrozbě okradení ze strany kapsářů v místech s větším výskytem osob a také o riziku, které jim hrozí na opuštěných nebo odlehlých místech. Zrovna tam nejčastěji dochází k přepadení a následnému okradení. Hrozící nebezpečí byly doloženy skutečnými případy, kterými se policisté v poslední době zabývali.

Zdroj: Policie ČR - KŘP Zlínského kraje