Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Opilý muž usnul na chodníku po divoké jízdě bez řidičského oprávnění

18.10.2018

Ve středu 17. října před osmou hodinou večer přijal operační důstojní na lince tísňového volání policie oznámení o řidiči, který naboural do sloupků podél vozovky a několika vozidel ve Vizovicích, nicméně přesto pokračuje dál v jízdě. 

Následovalo další oznámení o řidiči, který vjel do vjezdu u rodinného domu. Za divokým jezdcem se vydali policisté z Vizovic. Naštěstí daleko neujel. Narazil do sloupu rodinného domu ve Vizovicích a odjet se mu již nepodařilo. Vylezl proto z vozidla a zmožen únavou na chodníku usnul.

Na první pohled bylo zjevné, že je spící řidič pod vlivem alkoholu, ale hodnota, která se objevila na displeji přístroje, překvapila i zkušené policisty. Dechová zkouška u piráta silnic ukázala 4,61 promile alkoholu. S lehkým zraněním ho záchranáři převezli do nemocnice.

Dopravní policisté postupně zjistili, že čtyřiačtyřicetiletý řidič si vzal vozidlo bez vědomí majitele, automobil navíc byl trvale vyřazeno z evidence motorových vozidel. 

Řidič není držitelem žádného řidičského oprávnění. Při své divoké jízdě nejprve narazil do jednoho zaparkovaného osobního vozidla, poté do druhého, mezitím strhl sedm kovových sloupků u okraje vozovky. Ve snaze ujet vrazil ještě do vjezdové brány a sloupků brány u vjezdu do dvou rodinných domů, kde zůstal stát. Celková škoda je předběžně vyčíslena na téměř třicet tisíc korun.

Dva přestupky řidiče z obce na Uherskohradišťsku bude ve správním řízení projednávat příslušný úřad. Dopravní policisté společně s kriminalisty budou řešit jeho jízdu pod vlivem alkoholu jako podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky s trestní sazbou až tři roky odnětí svobody.

Zdroj a foto: Policie ČR

Související fotografie