Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

V kraji se bude konat druhé kolo senátních voleb

11.10.2018

Ve volebním obvodu č. 80, do nějž spadají kupříkladu Zlín, Otrokovice nebo severní část okresu Uherské Hradiště, se letos konají volby Senátu Parlamentu ČR. 

Jelikož z žádných kandidátů v našem obvodu nezískal v prvním kole více než 50 % hlasů, uskuteční se kolo druhé. To se bude konat v pátek 12. října 2018 od 14.00 hodin do 22.00 hodin a v sobotu 13. října 2018 od 08.00 hodin do 14.00 hodin. O senátní křeslo se utká Patrik Kunčar a Libor Lukáš.

V Otrokovicích se volí ve 13 volebních okrscích, respektive volebních místnostech. Každý volič je dle místa svého trvalého pobytu zařazen do jedné z nich. Kde volit se občan dozví z Oznámení o době a místě konání voleb zveřejněném na úřední desce MěÚ Otrokovice nebo na výlepových plochách města.

„Upozorňujeme voliče, že sadu hlasovacích lístků každý obdrží již jen ve volební místnosti. Hlasovací lístky se do poštovních schránek nedoručují,“ informoval Marcel Nemček, který má v Otrokovicích volby na starosti.

Pokud se volič ze zdravotních důvodů nemůže do volební místnosti dostavit, může okrskovou volební komisi požádat o využití přenosné volební schránky. Komise voliče navštíví v místě jeho trvalého pobytu.

Zdroj: MÚ Otrokovice