Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Největší ZÁBAVU na Moravě LIVE

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIA



Kulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

Ambulance ORL ve zlínské nemocnici už vítá pacienty v novém prostředí

19.09.2018


Krajská nemocnice Tomáše Bati odteď ve své ORL ambulanci vítá pacienty v novém, zrekonstruovaném prostředí. Pacienti, ale také zdravotnický personál, nyní ocení nové, moderní a především větší prostory. Ty původní byly již dlouhodobě nevyhovující, nekomfortní a lidé se zde nacházeli ve stísněném prostředí. Staré prostory ORL ambulancí a čekárny v budově LDN ve zlínské nemocnici jsou již každopádně minulostí. Po několikaměsíční rekonstrukci za 11 milionů korun všichni oceňují nejen nové moderní prostředí. 

„Je to velký posun k lepšímu. Každá ambulance má svoji čekárnu, takže máme možnost třídit a oddělit infekční od neinfekčních pacientů, vznikla také nová místnost pro sklad materiálu a sterilizátor – dříve musely sestry pro nástroje a materiál odcházet mimo ambulanci,“ uvedl primář ORL MUDr. Martin Světlík a dodal, že jednotlivé ambulance jsou celkově prostornější, tím pádem volnější pro rozmístění jednotlivých přístrojů. „Ještě nás čeká obnova a doplnění přístrojového vybavení tak, aby obě ambulance byly zcela plnohodnotné.“

Pacienti ocení také zlepšení celkového komfortu při čekání na vyšetření i při vyšetření samotném a rovněž zrekonstruované sociální zařízení ve vstupní hale budovy.

Zdroj: Nemocnice Zlínského kraje