Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Ranní jízda

Baví Vás: Kamila Krátká

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

S nekorektní politickou reklamou se potýkají ve Zlíně

14.09.2018

Nekorektní politickou reklamu řeší radnice ve Zlíně. Na desítkách míst, většinou na zábradlích, se objevily plachty jednoho z kandidujících subjektů, a to tam, kde nejsou povolené, například z důvodu přehlednosti dopravních křižovatek. 

Nyní jsou proto odstraňovány. Jiné politické hnutí si bez povolení umístilo billboard na městském pozemku. Tyto přestupky se nyní řeší ve správním řízení, viníkům hrozí finanční postihy.

„Vyzýváme kandidující strany i samotné kandidáty, aby respektovali daná pravidla. Vždyť legálních ploch a způsobů, jak mohou oslovit voliče, je celá řada. Není nutné svou prezentaci umisťovat tam, kde nemá co dělat,“ vzkázal tiskový mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák. Dodal, že porušování pravidel tohoto typu se objevilo i před minulými komunálními volbami v roce 2014.

Ve srovnání se situací před čtyřmi roky je politické reklamy méně. Důvodem je zákaz používání reklamních stojanů, tzv. „háček“ a „áček.“ Tyto nosiče se nyní smí na komunikacích a veřejných prostranstvích umísťovat pouze v souvislosti s vybranými kulturními, sportovními či společenskými akcemi, nikoliv v rámci politických kampaní. 

„Během voleb, a ty teď máme každý rok, je vždy město plné politiky a politiků, což mnoho občanů obtěžuje. Stojany navíc byly často překážkou v pohybu chodců, zejména zdravotně handicapovaných, či maminek s kočárky. Je proto jen dobře, že se využívání těchto reklamních zařízení zakázalo,“ konstatoval náměstek primátora Ondřej Běták.

Zdroj a foto: MÚ Zlín