Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Kavárna, kde ožívá historická Kroměříž. Už jste poznali Atmosféru u zámku?

10.08.2018


Atmosféra u zámku je místo, kde se vám na pár hezkých chvil u dortu a kávy otevře Kroměříž. Výhled na zámek i Velké náměstí zpříjemní pivo, které má říz i vůně otáčejících se tradičních trdelníků s netradiční náplní. Je to místo, kde ožívá historie města pod taktovkou kolektivu místních mladých a kreativních lidí. Jejich hnací silou je nadšení. Ochutnejte trdelníky s tvarůžky či domácí klobáskou, zastavte se v dobovém stánku vedle kavárny a kupte si dárkové předměty od místních umělců. Vše s motivy a výrobou MADE IN KROMĚŘÍŽ. Nechcete na Atmosféru u zámku nikdy zapomenout? Vyfoťte se u nás v dobovém kostýmu a staňte se šlechtičnou! Tedy alespoň na fotografii :-) Atmosféra podzámčí v samém centru města je tady tak úžasná, že musela být přenesena do názvu. Vítejte v Atmosféře u zámku!

Co u nás můžete vypít a ochutnat?

V nabídce najdete výbornou italskou kávu Verro, zajímavá vína z vinařství Cícha z Blatnice pod Svatým Antoníčkem, velký výběr domácích dortů, velmi oblíbenou zmrzlinu UGO, domácí limonády dle sezony a nový pivní ležák Gradus z pivovaru Zubr, který si získal sympatie u milovníků piva pro svou chuť a říz. K jídlu najdete polévku, zeleninové saláty, sýry, trdelník a vždy nějakou překvapivou dobrotu navíc. Už jste vyzkoušeli trdelník s olomouckými tvarůžky, s hermelínem nebo grilovanou domácí klobáskou a se zelím?

Hrát uslyšíte harmoniku i místní mladé kapely

Atmosféra u zámku je multifunkční prostor otevřený všem kreativním výstavám, vystoupením či workshopům. Můžete u nás vidět malé výstavy, slyšet harmoniku i místní mladé kapely.

Nechcete na Atmosféru u zámku zapomenout? Vyfoťte se v historickém kostýmu

Vedle Atmosféry najdete dobové stánky, které nabízí turistům i místním lidem možnost zakoupit si krásně zpracované upomínkové a dárkové předměty s motivy Kroměříže od místních umělců. Mezi oblíbené dárky s kresbami města patří zejména trička, hrníčky, zápisníky a gumové náramky na ruku. A tak si každý turista nebo místní patriot může odvézt či darovat svým blízkým hezkou vzpomínku!

Novinkou je originální focení v dobových kostýmech u zámku. Fotky si můžete ihned odnést domů nebo si je nechat zaslat na email. Kostýmy jsou vyrobeny na základě dobových obrazů a vystihují dobu 18 století. Nemusíte si je složitě oblékat, stačí si je zepředu navléci, ladně se natočit, a pak už jen úsměv, cvak a máte krásnou památku s motivem zámku!

Reklamní sdělení

Související fotografie