Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

MP Holešov si pochvaluje kamery

08.08.2013


V uplynulých dnech potvrdila Městská policie Holešov (MP) opět svoji akčnost, když se jí podařilo vyřešit dva ne zrovna běžné případy a znovu se osvědčil i kamerový systém, který monitoruje nejfrekventovanější holešovské části a ulice již více jak deset let.
 
„ Nejzávažnější věcí, kterou řešila Městská policie v poslední době, bylo zadržení celostátně hledané osoby. To se podařilo koncem července hlídce MP, která měla službu v ranních hodinách. Dopadenou osobu, která již byla delší dobu celostátně hledaná, strážníci MP Holešov předvedli a předali k dalšímu šetření na obvodní oddělení Policie České republiky (PČR)," řekl velitel MP Holešov Antonín Zalabák. 

"Poslední závažnější případ se nám podařilo vyřešit v neděli 4. srpna dopoledne, kdy operační důstojník PČR ze Zlína volal, že se ztratil šestiletý chlapec z Holešova, když odešel z domu. Tuto informaci přebírala obsluha kamerového systému. Ta ihned za pomoci přibližovacího zařízení kamer a popisu hocha začala prověřovat jednotlivé části města, kde by se mohl zdržovat. Chlapce podobného popisu obsluhující kameraman zaznamenal již během sedmi minut po nahlášení, i když jeho oděv již neodpovídal zcela přesně popisu. Obsluha kamer pojala podezření, že se jedná o hledané dítě a volal zpět na operační oddělení policie do Zlína," popisuje Zalabák.  

Kamerová obsluha nahlásila, že chlapce spatřila na ulici Masarykova. Protože hlídky MP Holešov i obvodního oddělení PČR Holešov byly v tuto dobu mimo Holešov, zamířili tam dva automobily s policisty ze Zlína, aby po chlapci pátrali. Z Dobrotic vyjel i policejní psovod. Chlapec byl poté v pořádku předán své rodině. Díky kamerovému systému i jeho obsluze se možná zabránilo velkému pátrání, které mohlo následovat. Tuto skutečnost potvrdil i operační důstojník ze Zlína, který zpětně volal po ukončení a vyřešení případu, aby poděkoval za akční spolupráci. Kdyby se chlapec nenašel, obnášelo by to přinejmenším místní, popřípadě celostátní pátrání. 

"Určitě jsme také předešli nasazení velkého počtu policistů, hasičů a dalších složek, které by do případného pátrání musely být zainteresovány,“ dodává velitel holešovských strážníků Antonín Zalabák. 

Zdroj: Městská policie Holešov, holesov.cz, Jana Zapletalová