Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Zkontrolujte si řidičské průkazy

08.08.2013

Pokud vlastníte řidičský průkaz, raději si jej prohlédněte. Některým totiž k 31. 12. 2013 končí platnost a je třeba je vyměnit za nové. Konkrétně se povinná výměna týká průkazů vydaných od 1. 1. 2001 do 30. 4. 2004. Doporučuje se neotálet s výměnou až na poslední chvíli. "Čím později na úřad přijdete, tím více se vystavujete riziku nepříjemného čekání ve frontách," upozorňuje tiskový mluvčí kroměřížské radnice Pavel Zrna.

V případě výměny je třeba dostavit se na oddělení dopravy a silničního hospodářství kroměřížské radnice, které sídlí na Husově náměstí č. 534/23 (budova B, páté podlaží).

„K výměně řidičského průkazu je nutné přinést jednu aktuální fotografii, starý řidičský průkaz a platný doklad totožnosti. Po vyplnění jednoduché žádosti, která je k dispozici na přepážce, bude nový řidičský průkaz vydán do dvaceti dnů. Uvedená výměna není zpoplatněna, je provedena zcela zdarma bez správních poplatků,“ vysvětlila vedoucí oddělení Monika Doláková.

„Do konce roku zbývá vyměnit 3300 řidičských průkazů. Z 90 žádostí podaných průměrně za úřední den se většina týká rozšíření řidičských oprávnění, ztrát či agendy spojené s řidiči z povolání a jen asi 20 případů se týká povinné výměny řidičáků k 31. 12. 2013. Abychom bez čekání stihli všechny vyměnit, měli bychom každý úřední den vyřídit stovku žádostí,“ upozornila Monika Doláková, podle které je už dnes zvýšený nápor klientů patrný.

Při vyřizování je navíc třeba počítat i s uvedenou dvacetidenní lhůtou, takže pokud nechcete zůstat bez platného řidičáku, měli byste o jeho výměnu zažádat nejpozději v listopadu.

Zdroj: Pavel Zrna, tiskový mluvčí kroměřížské radnice