Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Vražda Vietnamky z KM objasněna!

07.08.2013


Jednatřicetiletá Vietnamka si ve středu vyslechla obvinění z trestného činu vražda. Podle kriminalistů má na svědomí násilnou smrt devětapadesátileté ženy, taktéž Vietnamky. K vraždě došlo v sobotu odpoledne na Riegrově náměstí v Kroměříži.

Za doposud nevyjasněných okolností se pachatelka dostala do bytu, kde cizinka přebývala. Zaútočila na ni tupým předmětem, pravděpodobně paličkou na maso, která slouží i jako sekáček s ostřím. "Pachatelka svou oběť doslova ubila. Soudní pitva potvrdila, že žena zemřela v důsledku otoku mozku a série pohmožděnin a ran po těle ukazuje na to, že se útočnici snažila aktivně bránit," uvedla tisková mluvčí Krajského ředitelství policie Zlínského kraje Jana Macalíková. 

Ženu v tratolišti krve našel její partner a oznamovatel celé tragédie. Ten má na dobu smrti své přítelkyně nezvratitelné alibi. Série nepřímých důkazů a stop tak vede k jiné ženě, zmíněné jednatřicetileté cizince. Ta jistou dobu udržovala intimní vztah s partnerem zavražděné, a přestože ten s ní chtěl veškerou komunikaci ukončit, ona byla proti. Pravděpodobně tedy velká žárlivost a nenávist ji svedla až k tomuto hrůznému činu. Místo činu pachatelka navíc upravila tak, aby všechno vypadalo jako nehoda...

Vypátrat pachatelku bylo poměrně náročné. Její popis dopovídal vzhledu devadesáti procent žen v dané menšině. Celostátní pátrání bylo vyhlášeno okamžitě, podezřelou se podařilo zadržet až v pondělí 5. srpna cizineckou policií v odletové hale mezinárodního letiště Václava Havla v Praze – Ruzyni. Hlavní podezřelá se chystala narychlo odletět do své vlasti s velkým obnosem peněz. "Cizinecké policii dali informaci o tom, že by žena mohla být právě na Ruzyni naši policisté," řekla Macalíková. 

Obviněná žena se k činu nedoznává, přesto existuje dostatek důkazů, které ukazují právě na ni. Za vraždu tak brutálním způsobem jí hrozí až dvacetileté vězení. "V cele se dokonce pokusila o sebevraždu, nicméně tomu zabránili policisté, kteří cely permanentně monitorují," dodává Macalíková. Vyšetřovatel krajského odboru obecné kriminality již státnímu zástupci předal návrh na vzetí pachatelky do vazby.

Zdroj: KŘP Zlínského kraje, mjr. Ing. Jana Macalíková