Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Mezi Roštínem a Cetechovicemi hořelo pole

04.08.2013

V sobotu ve 14:10 hodin byl na základě přijatého oznámení vyhlášen požární poplach jednotce profesionálních hasičů stanice Kroměříž. Současně se také poplachové signály rozezněly v obcích Roštín, Střílky, Zborovice, Koryčany a Zdounky.

Důvodem výjezdu jednotek byl požár pole mezi obcemi Roštín a Cetechovice, který nakonec podle odhadů zasáhl asi 5 hektarů pozemku. V 14:54 hodin byl požár jednotkami lokalizován. V součinnosti se zemědělci, kteří svou technikou provedli oborání zasažené plochy tak, aby se plameny namohly dále šířit, byl 15:12 hodin požár zcela likvidován.

Mimo jednoho poškozeného kombajnu se podařilo zemědělcům dostat veškerou techniku z dosahu šířících se plamenů. Přesnou příčinu vzniku požáru a výši způsobené škody zjišťuje na místě události vyšetřovatel požárů z Kroměříže.

Mimo včerejšího požáru objektu kovovýroby v Kroměříži, se všechny evidované události ve Zlínském kraji za poslední dny naštěstí obešly bez vzniku škod a  zranění osob. Rozsah požárů, u kterých hasiči zasahovali, také nenabyl žádných větších rozměrů.
 

Související fotografie