Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Nonstop Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIA



Kulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

Do akce Movember se zapojili i na oddělení klinické biochemie

10.11.2017

Movember je celosvětová charitativní akce, která kromě snahy získat finanční prostředky zároveň upozorňuje na prevenci rakoviny prostaty. 

Symbolem akce se stal knír, který si muži nechávají růst až do konce listopadu. Letos poprvé se do Movemberu zapojila i Uherskohradišťské nemocnice. 

Oddělení klinické biochemie v UHN nabízí celý listopad zájemcům zdarma a bez lékařského doporučení vyšetření PSA (prostatického specifického antigenu), které je běžně placené. 

„Chceme zvýšit povědomí o této problematice, poukázat na neinvazivní metodu vyšetření a prevencí podpořit včasný záchyt možného onemocnění. Výsledek vyšetření má pacient k dispozici ještě ten den,“ uvedla primářka oddělení klinické biochemie Ing. Bronislava Rozhonová. 

Zájem mužů o tuto akci je obrovský, za první týden se přišlo nechat vyšetřit zhruba 70 lidí. 

„Překvapilo mě, že převažují mladí muži kolem čtyřicítky. Čekala bych větší iniciativu i ze strany starších mužů,“ konstatovala Bronislava Rozhonová.

Zdroj: Nemocnice Zlínského kraje