V sobotu 14. října proběhlo slavnostní otevření nového víceúčelového hřiště ve Velkých Těšanech, kterého se zúčastnily desítky lidí. Kromě slavnostního přestřižení pásky starostkou Věrou Halamovou, byl k vidění i bohatý doprovodný program. V rámci něj se předvedly děti z MŠ Velké Těšany, mažoretky LEXY Kroměříž a k vidění bylo také unikátní vystoupení labutího jezera.
Hřiště vzniklo na místě, kde původně stálo koupaliště, které bylo po povodních značně zpustošené, proto v roce 2009 vznikl podnět, že by na tomto místě mohlo vzniknout víceúčelové hřiště.
,,My jsme se nejdříve dali do projektové dokumentace, která šla zprvu dobře, ale pak se do toho vložilo životní prostředí. To vydalo stanovisko, že jsou v místě chráněné žáby. Tři roky nám trvalo, než jsme žábám našli náhradní lokalitu a životní prostředí nám vydalo dokumenty, o tom, že je vše v pořádku a můžeme pokračovat ve stavebním řízení.“ sdělila starostka Věra Halamová.
V roce 2014 obec získala stavební povolení a začala shánět finance. Po celkem šesti pokusech se obci nepodařilo zajistit finance z jiných než vlastních zdrojů, a proto se rozhodla vybudovat toto hřiště na vlastní náklady.
Nové hřiště stálo necelých 2,3 milionů korun a má umělý povrch, který je určený pro všechny druhy sportu, jako tenis, nohejbal, volejbal a malá kopaná. V případě, že bude příznivá zima, je možné hřiště nastříkat vodou a využívat jej jako kluziště. Díky osvětlení bude dokonce možné bruslit i ve večerních hodinách. Všichni, kdo si chtějí zasportovat, jsou zde vítáni.