Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda na Radiu Kroměříž

Baví Vás: Martin Pšenko

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Kradl u tety i na veřejných toaletách

23.07.2013


Ze spáchání trestných činů porušování domovní svobody, krádež a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázaní včera obvinili kroměřížští kriminalisté pětatřicetiletého muže z Bystřicka. Policisté mu prokázali, že v průběhu letošního roku nejméně pětkrát řídil osobní automobil, přestože měl soudem vysloven zákaz řízení motorových vozidel a kromě toho se dopustil i několika krádeží na Bystřicku. 

V domě své tety ukradl třináct tisíc korun a mobilní telefon, ze kterého provolal dalších devatenáct tisíc korun. Dále ze zaparkovaného auta před charitní organizací odmontoval všechna kola i s disky, jindy se pokusil odcizit z veřejných toalet osvětlení a poškodil při tom sádrokartonový strop, v jedné z heren pak vzal volně odložený batoh s osobními věcmi majitele, ukradl i sekačku na trávu z prostranství před rodinným domem a naposledy na náměstí v Bystřici pod Hostýnem překonal lankový zámek elektrokola, které chtěl odcizit. Vzhledem k tomu, že kolo mělo zablokované brzdy, popojel s ním jen pár metrů a tam ho zanechal. Škoda, kterou svým jednáním způsobil, se vyšplhala na bezmála šedesát osm tisíc korun.

Policisté po pachateli již delší dobu pátrali. Díky svědeckým výpovědím se jim nedávno podařilo obviněného ztotožnit a dopadnout. Při výsleších se pak na základě zjištěných skutečností k trestné činnosti doznal. Část věcí odprodal a získané peníze včetně těch odcizených utratil pro svou potřebu. Zbylé věci získali majitelé zpět. Nyní mu hrozí až pětileté vězení.