Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Morkovské chlap 2013

17.07.2013


V sobotu 20. července se v Morkovicích uskuteční 15. ročník triatlonových závodů, které jsou svou (ne)náročností (200 m plavání, 20 km kolo, 5 km běh) určeny především široké sportovní veřejnosti, ale pravidelně se ho účastní i nejlepší triatlonisté zlínského kraje.

První ročník se uskutečnil v roce 1999 a uspořádali ho dva sportovní nadšenci - Pavel Zápařka a Pavel Mich. Zúčastnilo se 26 triatlonistů, jedna triatlonistka, přičemž nejlepšího výkonu dosáhl časem 1:18:05h Bronislav Novotný z Kroměříže a stal se tak historicky prvním vítězem. 

Nejlepším účastníkem z Morkovic se stal Martin Foltýn, a to na krásném 3. místě v celkovém pořadí. Nejstarším závodníkem v prvním ročníku byl Oldřich Oškera, narozen roku 1923!!!
V průběhu dalších ročníků vzrůstala jak prestiž závodu, tak počty triatlonistů, které se od roku 2005 ustálily na cca. 150 startujících. 

Traťový rekord drží Martin Rexa s časem 0:53:41h, jenž má také na svém kontě společně s Petrem Kučerou nejvíce vítězství v celkovém pořadí, a to dohromady tři. Dvakrát dokázal z „Morkovského chlapa“ odjet jako neporažený ještě Aleš Dedek, ostatní vítězové dokázali vyhrát pouze jednou. O tom, jakou je „Morkovské chlap“ v regionu významnou sportovní a triatlonovou akcí, svědčí i fakt, že nad posledními ročníky převzal záštitu přímo hejtman zlínského kraje.

Více informací (např. kontakty pro zájemce o startovní účast) naleznete ZDE...