Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Víkendová On-air jízda na Radiu Kroměříž

Baví Vás: Martin Pšenko

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Kroměříž vylepší podmínky pro cyklistiku

15.07.2013


V Kroměříži by se měly v nadcházejících letech významně zlepšit podmínky pro cyklistiku. Takové je alespoň očekávání od vstupu města do Asociace měst pro cyklisty, která vznikla začátkem července jako zájmové sdružení právnických osob. Jejím posláním je spojit města podporující cyklistickou dopravu pod hlavičkou právního subjektu a společně uskutečňovat kroky, které povedou ke zlepšení podmínek pro cyklodopravu a k naplnění cílů národní cyklistické strategie.

„Cyklisté se shodují v tom, že Kroměříž nabízí ideální prostředí po cyklistiku, ale chybí nám základní infrastruktura, která je jinde standardem, a také koncepce, která by zaručovala kontinuální rozvoj podmínek pro cyklistiku,“ uvedl zastupitel Pavel Motyčka, jehož návrh na vstup města do asociace schválili zastupitelé 27. června a kterého zastupováním města v asociaci pověřili. Snahou asociace ale není pouhé jednostranné preferování cyklistiky. „Jedním z cílů je prezentace VIZE 25, neboli podpory rozvoje městské mobility jako systému s vyváženým 25 procentním podílem mezi jednotlivými složkami dopravy – automobilovou, cyklistickou, pěší a MHD,“ vysvětlil Pavel Motyčka.

Mezi občany města má snaha zlepšit podmínky pro cyklisty velkou podporu. Už 29. dubna se na radnici sešla neformální pracovní skupina aktivních cyklistů, kteří reagovali na výzvu v Kroměřížském zpravodaji a vyjádřili podporu a ochotu podílet se na rozvoji cyklodopravy v Kroměříži. Skupina vedená radničním cyklokoordinátorem by měla přinášet podněty přímo z terénu.

ilustrační foto