Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Kroměřížská nemocnice děkuje dárcům

11.07.2013


Kroměřížská nemocnice minulý týden vyzývala veřejnost k darování krve skupiny 0. Preventivně bylo potřeba doplnit zásoby této univerzální krevní skupiny. Výzva se setkala s velkým ohlasem. Během dvou odběrních dnů, kterými jsou v Kroměřížské nemocnici úterý a středa, přišlo darovat krev skupiny 0 celkem 35 lidí, z toho 4 prvodárci. Na transfuzní oddělení se vydali také lidé, kteří výzvu slyšeli a i když nevěděli, jakou mají krevní skupinu, neváhali přijít. 

"Už mnohokrát jsem daroval krevní plazmu, ale krev ještě ne. Když jsem si na Facebooku přečetl, že v naší nemocnici potřebují krev, tak jsem tam zavolal i když nemám "nulku". Domluvili jsme se na odběru. Jsem rád, že jsem mohl pomoct. A za čtvrt roku půjdu zase," řekl Radiu Kroměříž jeden z prvodárců sympatický mladík Luboš. 

Primářka transfuzního a hematologického oddělení Kroměřížské nemocnice MUDr. Zdena Hřebačková by prostřednictvím Radia Kroměříž ráda poděkovala všem, kteří na výzvu zareagovali. Třeba jen tím, že zprávu např. sdíleli na sociální síti Facebook. 

Radio Kroměříž se k poděkování připojuje a přeje všem krásné a ve zdraví prožité léto...

Již počátkem září se na transfuzním oddělení Kroměřížské nemocnice uskuteční první odběry krve pod patronací Radia Kroměříž, kterého se zúčastní také několik známých osobností. Podrobnosti se dozvíte koncem prázdnin v našem vysílání a na internetových a facebookových stránkách Radia Kroměříž.  

Ještě jednou DĚKUJEME !!!