Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Série podvodů na Kroměřížsku?

11.07.2013

Ve středu dopoledne oslovila neznámá žena na ulici Mánesova v Kroměříži pětaosmdesátiletého seniora. Chtěla vědět, kudy se dostane do nemocnice, kde prý leží její syn a požádala ho, jestli si u něj doma může schovat své věci. Společně se vydali k jeho bytu. Po cestě se k nim přidal cizí muž. Žena ho představila jako svého manžela. V bytě jim zazvonil mobilní telefon a muž řekl, že mu volal lékař z nemocnice a za operaci syna prý musí zaplatit 25.000 Kč. Manželé u sebe údajně měli jen dolarové bankovky, a proto poprosili seniora o půjčení peněz. Jako záruku mu slíbili ponechat dolary. Starý pán souhlasil a šel do ložnice pro své úspory. Nakonec si půjčili 90.000 Kč a jako zástavu seniorovi zanechali malou černou tašku, ve které se mělo nacházet dvacet tisíc dolarů. Zapůjčené peníze slíbili vrátit do dvou hodin. Po jejich odchodu pán tašku otevřel a uvnitř se nacházely pouze papírové kapesníky.
Podvodem se nyní zabývají kroměřížští kriminalisté. Pachatelům po dopadení hrozí až pětileté vězení.

Vzhledem k tomu, že se nejedná o první případ s obdobnou legendou, policie apeluje na občany, aby byli obezřetní a peníze cizím lidem nepůjčovali. Před čtrnácti dny přišla podobným způsobem o své peníze také seniorka z Kroměříže. Podvodníci z ní vylákali čtyřicet tisíc korun.
    
V souvislosti s tímto podvodem pátrají po ženě s tmavými vlasy ve věku okolo pětapadesáti let, která je asi 165 centimetrů vysoké postavy. Oblečena byla do pestrobarevných letních šatů. Mluvila česky bez přízvuku. Dále hledají muže, který je o něco málo starší než žena. Byl oblečen do světlých kalhot a košile. Hovořil česky s cizím přízvukem.