Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

NAŠI PARTNEŘI

Odhalte tajemství staré Kroměříže

10.07.2013


Poutavé a netradiční prohlídky města Kroměříže připravila na letošní turistickou sezonu zdejší radnice společně se skupinou historického šermu Biskupští manové. Každý pátek v červenci a srpnu se můžete vydat malebnými ulicemi historického města na procházku v doprovodu průvodců v dobových kostýmech a symbolicky nahlédnout proti proudu času do dob, kdy bylo město letním sídlem olomouckých biskupů. Součástí netradiční prohlídky, která je vhodná i pro rodiny s dětmi, jsou scénické vstupy s výjevy z historie města.

Procházka v doprovodu biskupských vojáků a měšťanů provede turisty nejpůsobivějšími místy v historickém centru Kroměříže. Výklad je přitom zaměřen na zajímavosti, o nichž se v běžných propagačních materiálech nedočtete, například kde bydlel městský kat, kde stávala Kovářská brána nebo na které české bankovce je zobrazen kroměřížský zámek.

Prohlídky začínají vždy v 18 hodin u kašny na Velkém náměstí. Vstupenky jsou v prodeji v Informačním centru, ale lze je zakoupit i přímo na místě samém. Prohlídky jsou limitované maximálním počtem 25 lidí, v případě velkého zájmu je ale možné uskutečnit ještě jedno kolo se začátkem od 19 hodin. Minimální počet účastníků stanoven není, rádi provedeme i jednotlivce, byť ve zkráceném rozsahu.

Termíny: 28. června, 5. července, 12. července, 19. července, 26. července, 2. srpna, 9. srpna 16. srpna, 23. srpna, 30. srpna.

Základní vstupné činí 50 korun, rodinné 100 korun, důchodci, studenti a děti do 15 let zaplatí 30 korun a děti do 7 let mají vstup zdarma. 

Bližší informace najdete na turistickém portálu města Kroměříže ZDE...

Související fotografie