Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Hudební Mix Radia Kroměříž

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIA



Kulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

Novinka Arcibiskupského zámku Kroměříž: vstupenka VIA ARTIS

05.07.2015


Hradozámecká léto začíná a na hradech a zámcích ve správě Národního památkového ústavu jsou připraveny bohaté programy a novinky. Nejinak je to na Arcibiskupském zámku v Kroměříži, který přišel se zajímavou nabídkou – roční vstupenkou VIA ARTIS.

Nová vstupenka VIA ARTIS stojí 490 Kč, je přenosná a je na 12 vstupů a platná po dobu jednoho roku. 

Které památkové objekty s ní můžete navštívit? 
Zámeckou obrazárnu, mincovnu, Orlovnu a samozřejmě Květnou zahradu. Současně je platná na vybrané kulturní akce (výstavy, koncerty anebo programy v Květné zahradě). Uplatnit ji můžete např. při návštěvě AD ASTRA – hudebního festivalu mládežnických koncertů a vybrané koncerty festivalu Hudba v zahradách a v zámku. 

Vstupenka je dostání na pokladnách zámku, Květné zahrady a v mincovně. 

Druhý ročník AD ASTRA – festivalu zahraničních mládežnických orchestrů bude probíhat v Kroměříži 19., 23., 29. a 31. července 2015 ve Sněmovním sále Arcibiskupského zámku. Vstupné na všechny koncerty je dobrovolné, neboť se jedná o charitativní koncerty. Výtěžek ze vstupného bude vložen do sbírky na obnovu Čínského pavilonu v Podzámecké zahradě v Kroměříži, památce UNESCO. Sbírku pořádá sdružení Czech National Trust o.p.s.


Arcibiskupský zámek v Kroměříži 
Reprezentační palác a jeho zahrady byly rezidencí olomouckých biskupů a arcibiskupů. Na místě původního velkomoravského hradiska vznikl gotický hrad, později přestavený na renesanční. V třicetileté válce hrad zničen švédskými vojsky a na jeho místě byl postaven honosný raně barokní palác. Komplex zahrad (Podzámecká zahrada a Květná zahrada) a zámku v Kroměříži byl roku 1995 zařazen mezi národní kulturní památky České republiky a od roku 1998 je zapsán na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.