Radio Kroměříž můžete poslouchat na frekvencích Kroměřížsko 103.3 FM, Uherské Hradiště 88.2 FM
Poslouchejte živě Rádio kroměříž

Právě posloucháte: Polední relax

Baví Vás: Matěj Neradilek

Výběr přehrávače

JSME TU PRO VÁS

+420 577 477 123

VZKAZ DO STUDIAKulturní servis - Kroměřížsko.info

Pracovní servis

Psí domov

Agentura praxí pomáhá středoškolákům

22.05.2015


V květnu 2015 byl zahájen provoz tzv. agentury praxí pro žáky středních škol, kterou Zlínský kraj realizuje společně s Krajským centrem dalšího profesního vzdělávání v Uherském Brodě v rámci projektu Nové přístupy k realizaci praktického vyučování ve Zlínském kraji. Projekt je financován z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

„Agentura praxí by měla fungovat jako prostředník mezi studenty středních škol a reálnými firmami. Na jedné straně jsou studenti středních škol, kteří si hledají firmy, v nichž by mohli prakticky zúročit vědomosti nabyté ve školní výuce a poznat reálné firemní prostředí. Na straně druhé jsou zaměstnavatelé, kteří mají zájem si vychovat, vytipovat, vyzkoušet, popřípadě částečně již formovat své potenciální zaměstnance, ale neví, kam se obrátit,“ informoval Petr Navrátil, radní Zlínského kraje pro oblast školství, mládeže a sportu.

Pokud zaměstnavatel projeví zájem vstoupit do této databáze, neplynou z toho pro něj žádné konkrétní závazky (např. přijmout studenta na praxi v určitém termínu atd.). Zaměstnavatel pouze avizuje svůj postoj: bude-li to pro něj v daném období zajímavé a přínosné, nabízí možnost dohodnout se se školou na spolupráci v oblasti praxí žáků. 

Umístění v databázi je pro zaměstnavatele zdarma a zároveň z toho nevyplývají žádné povinnosti.

Provoz agentury praxí bude pilotně ověřován v oborech netechnického směru jako obchodní akademie, hotelnictví, zdravotnictví, oděvnictví, kosmetické služby, ekonomika a podnikání, knihovnictví.

Zájemci z řad studentů středních škol a zaměstnavatelů ve Zlínském kraji naleznou více informací o provozu Agentury praxí na www.agenturapraxi.cz.
 

Krajský úřad Zlínského kraje