V pátek odehráli Hanáci druhé domácí utkání v řadě a na své půdě tentokrát přivítali velmi těžkého soka, který v prvních třech jarních kolech získal plný počet 9 bodů za tři výhry a usadil se tak na druhém místě tabulky. Domácí začali aktivně a zkušený tým hostů postavil pevný obranný blok na své polovině. Po deseti minutách se přece jenom hosté dostali také na polovinu hanáků a vytvořili si 2 nebezbečné rohy, při kterých se dostal do zakončení nejzkušenější hráč na hřišti, hostující Kovář.
První hlavičku zblokovala obrana hanáků a ta druhá branku domácích minula. Od té chvíle se hosté opět věnovali poctivé a výborně organizované defenzivě vedené právě zkušeným harcovníkem Kovářem. Ten však musel pro zranění ve 30 minutě střídat a rázem bylo hanáků plné hřiště .Během posledních 15 minut první půle si vytvořili domácí obrovský tlak kdy kopali 8 rohových kopů a dostali se do 100 procentních šancí.
Dvakrát hlavičkoval kapitán domácích David Čep ,kdy první pokus bravurně vyrazil po celé utkání výborně chytající hostující Šuster,který hostům jednoznačně jak se pojzději ukázalo vychytal bod. Po druhé David Čep hlavičkoval rybičkou z malého vápna ,pravda je že ho obejmoul a strhl na zem hostující Perůtka a jednoznačně se měl kopat pokutový kop, i tak Čep se svým důrazem sobě vlastním dostal až k zakončení ale trefil pouze tyčku branky hostí.
V další obrovské šanci se ocitl kanonýr slávistů Martin Neubert,kdy mu ze strany předložil nádhernou přihrávku Filip Žák .Martin bohužel tuhle obrovskou šanci neproměnil. Ve 45minutě to byl opět Neubert ,Který hlavičkoval z hranice 10 metrů a brankář Šuster předvedl další perfektní reflexivní zákrok a držel hosty ve hře.
Do druhé půle nastoupili hanáci ve stejném tempu jak skončili první poločas a ve 48. minutě vykouzlil Tomáš Strašák milimetrový centr na hlavu Martina Neuberta,který zcela sám 6 metrů před brankářem opět selhal a míč podruhé orazítkoval tyčku z venčí .V 52. minutě Lukáš Kutra vyslal ještě střelu ze 14 metrů se kterou si brankář Šustr bez problémů poradil. Po tomto velkém tlaku a nevyužitých šancích se utkání spíše proměnilo v boj se spostu faulů ve středu hřiště.
V posledních 5 minutách si ještě hanáci vytvořili serii tří rohových kopů a v 85. minutě David Čep v poslední velké šanci kdy hlavičkoval z 8 metrů opět nedokázal překonat výborně chytajícího brankáře Šustra . Utkání tak skončilo remizou 0:0 a domácí tak ztratili další dva body v domácím prostředí.
"Nyní ve středu hrajeme dohrávku v Orlové a musíme rychle zapomenout na domácí nezdary a přivézt body ze hřiště nepříjemného soupeře," věří trenér Vlastimil Chytrý.
SK HS KROMĚŘÍŽ - SK SULKO ZÁBŘEH 0:0 (0:0)
Sestava HS : Petr - Cverna - Čep - Budín - Netopil - Salachna - Hromek - Strašák ( 65. Mazouch) - Žák ( 67. Ferko) - Kutra (78. Beránek) - Neubert
foto: Jirka Přibyl